Gdzie na ferie?

Co roku, każdy staje przed tym samym dylematem? Gdzie wybrać się na ferie zimowe?

Każdy przecież doskonale wie, że ferie zimowe to czas, który najlepiej spędzić aktywnie w rodzinnym gronie lub też z grupą przyjaciół. Jeżeli więc chodzi o dobór miejsc, w których najlepiej spędzić ferie zimowe, mamy obecnie tak szeroki wybór, że niejednokrotnie ciężko jest się na coś zdecydować.

Jeżeli ktoś uwielbia zimowe szaleństwo na nartach lub snowboardzie to najlepszym wyborem będą zdecydowanie alpejskie stoki!! Są one zawsze doskonale przygotowane, dodatkowo w miejscowościach wyżej położonych mamy zawsze gwarantowane warunki śniegowe. Trasy są tam dobrze oznaczone więc nawet dla początkujących narciarzy nie powinny one stanowić żadnego problemu.

Dla tych, którzy nie planują tak dalekich podróży, dobre będą stoki w Polsce czy w Czechach, aczkolwiek w tych miejscach każdy z nas musi liczyć się z długimi kolejkami do wyciągów, niską temperaturą i zdecydowanie krótszymi nartostradami.

Jeżeli chodzi o ceny wyjazdów na ferie zimowe są one bardzo różne, wszystko zależy od tego, gdzie planujemy się udać i czego tak naprawdę oczekujemy. Zagraniczne wycieczki są dość kosztowne chociaż ośrodki  narciarskie w Polsce ostatnimi czasy też nie mogą poszczycić się zbyt dobrymi cenami, a warunki śniegowe w ośrodkach zagranicznych są ?o niebo? lepsze.

Szczerze, warto więc zaoszczędzić trochę więcej pieniędzy i udać się poza granicę naszego kraju, takiego wyjazdu na pewno nie zapomnimy przez długi, długi czas!!